MB-60/60HI

Ideálny systém na výrobu okien, dverí, vestibulov, výkladov a rôznych typov priestorových konštrukcií. Systém využíva profilované tepelné priehradky z polyamidu vystuženého skleneným vláknom.

MB 80 hlinik
 • stavebná hĺbka rámu (dvere/okno) – 60 mm,
 • stavebná hĺbka krídla (dvere/okno) – 60 mm/69 mm,
 • hrúbka zasklenia (okno fixné a dvere/okno otvárané) – 5 mm – 41 mm/14 mm – 50 mm,
 • štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • maximálne rozmery okna – V do 2400 mm, D do 1250 mm,
 • maximálna hmotnosť krídla (dvere/okno) – 120 kg/130 kg,
 • na výber jednokomorové alebo dvojkomorové zasklenie,
 • trojkomorová konštrukcia profilu,
 • systém s profilovanou tepelnou priehradkou,
 • možnosť použitia prídavnej izolácie – MB-60 HI,
 • možnosť vyrobiť konštrukcie so skrytým krídlom a s otočným oknom,
 • možnosť dvojfarebnej úpravy (profily môžu mať rôznu farbu zvnútra a zvonka),
 • možnosť výroby rekonštrukčných okien,
 • možnosť použitia skrytého kovania,
 • možnosť ohýbania profilov a konštrukcie klenbových okien (fixné zasklenie),
 • možnosť výroby konštrukcie PSK.

 

*Štandard za deň 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrdenie.

(GEA 01)
(GEA 02)
(GEA 03)
(GEA 04)
(GEA 07)
(GEA 08)
(GEA 09)
(GEA 11)
(GEA 12)
(GEA 13)
(GEA 16)
(GEA 17)
(GEA 19)
(GEA 20)
(GEA 21)
(GEA 22)
(GEA 23)
(GEA 24)
(GEA 25)
(GEA 27)
(GEA 28)
(GEA 30)
(GEA 31)
(GEA 32)
(GEA 34)
(GEA 35)
(GEA 37)
(GEA 39)
(GEA 40)
(GEA 41)
(GEA 42)
(GEA 43)
(GEA 46)
RAL_7016.jpg
(RAL 7016)
(RAL 9005)
(DB 703)
(RAL 7015)
(RAL 7040)
(RAL 8014)
(RAL 7039)
(RAL 9010)
(RAL 9016)

Systém je ideálny na výrobu okien, dverí, výkladov a všetkých typov priestorových konštrukcií. Systém využíva profilované tepelné priehradky z polyamidu vystuženého skleneným vláknom. Tvar priehradiek zvyšuje tuhosť profilov a uľahčuje ich odvodnenie, čím sa zaisťuje správna tepelná izolácia za všetkých poveternostných podmienok.

 

V závislosti od preferencií a potrieb zákazníka môžeme pomocou systému MB-60 vyrábať otvárané, výklopné, krídlovo-výklopné a výklopno-posuvné okná a dvere otvárajúce sa von aj dovnútra. Jeden systém stačí na výrobu kompletného sortimentu okien a dverí potrebných na dokončenie stavebnej investície.

 

Pomocou alternatívnych riešení vyrobených na základe systému MB-60 dokážeme vyrobiť aj fixné okná a otočné okná.

 

Okná vyrobené na základe systému MB-45 sú vybavené kovaním Maco Multi-Matic. Konečný výber kovania však závisí od individuálnych potrieb a požiadaviek zákazníka. Tým, pre ktorých je najdôležitejšia bezpečnosť, odporúčame kovanie triedy WK1 alebo WK2.

Na základe systému MB-60 sme vytvorili štyri alternatívne riešenia, ktoré umožňujú jeho ešte širšie využitie.

 

Prvým riešením je systém MB-60 HI s vyššími tepelnoizolačnými parametrami. Môže sa používať v rodinných domoch aj vo väčších stavbách v hliníkových fasádach. Zvýšenie tepelnej izolácie umožňuje vloženie špeciálnych vložiek do stredových komôr profilov, ktoré v dôsledku nízkej hodnoty koeficientu tepelnej vodivosti znižujú tepelný priestup cez konštrukciu. Centrálne umiestnenie vložiek tiež obmedzuje konvekciu a tepelné vyžarovanie.

 

Súčasťou systému s tepelnou priehradkou MB-60 je aj systém MB-60 Skryté krídlo. Okná vyrobené z prvkov tohto systému majú „neviditeľné“ krídla z vonkajšej strany. Na fasáde s týmito oknami sa nedajú rozlíšiť fixné a otváracie okná. Okenné rámy pri pohľade z vonkajšej strany budovy nie sú široké, preto konštrukcia pôsobí tenkým a ľahkým dojmom. Každá konštrukcia vyrobená systémom MB-60 US, určená na montáž zvonka budovy musí mať účinný odvodňovací a ventilačný systém z komory na zasklenie a komory medzi krídlom a rámom.

 

Jedným z najzaujímavejších riešení ponúkaných v rámci systému MB-60 je určite systém MB-60 PIVOT, ktorý umožňuje výrobu otáčacích okien.

 

Hliníkové systémy vytvárajú veľké možnosti nielen z hľadiska konštrukcie, ale aj z hľadiska dizajnu interiéru. Okná, dvere a výklady vyrobené na základe systému MB-45 môžu mať akúkoľvek farbu z palety RAL.

 

Profily sú farbené technikou lakovania nazývanou práškové lakovanie. Farbené môžu byť nielen profily, ale aj kľučky (v prípade okien). Technológia farbenia (lakovania), ktorú používame, je nielen zárukou najvyššej estetickosti, ale hliníku dodáva aj ďalšie vlastnosti ako odolnosť voči UV žiareniu a korózii.

 

Ak chcete dodať hliníkovým výrobkom ešte atraktívnejší vzhľad, ponúkame vám okrem štandardnej farebnej palety RAL aj paletu farieb DECORAL. Vďaka farbám imitujúcim drevo dokážeme kombinovať ušľachtilý vzhľad dreva s modernou technológiou a výhodami hliníka.

 

Okná vyrobené na základe systému MB-45 môžu byť dodatočne vybavené skrytým kovaním. Kovanie je v tomto prípade skryté v zlome a pri zatvorenom krídle ho vôbec nevidno. Ukryté môžu byť všetky prvky obsiahnuté v kovaní. Okrem estetických vlastností skrytého kovania sú hodné pozornosti aj jeho praktické aspekty. Používateľ získa okrem iného možnosť 3D nastavenia a integrovaného nastavenia rozsahu otvárania krídla.

Montáž nových hliníkových okien bez nutnosti demontáže starých okenných rámov? Je to možné! Pomocou systému MB-60 vyrábame mimoriadne funkčné rekonštrukčné okná. Okná vyrábame na základe štandardných profilov, na ktoré je – z jednej alebo dvoch strán – upevnený rohový záves. Do závesov sa potom vkladajú rekonštrukčné plutvy, ktorých úlohou je maskovať staré rámy. Montáž rekonštrukčných okien si nevyžaduje demontáž starých okenných rámov. V dôsledku toho nehrozí riziko poškodenia fasády budovy a čas potrebný na montáž okien sa skracuje na minimum.

 

Špecifikácie:

 • stavebná hĺbka rámu (dvere/okno) – 60 mm,
 • stavebná hĺbka krídla (dvere/okno) – 60 mm/69 mm,
 • hrúbka zasklenia (okno fixné a dvere/okno otvárané) – 5 mm – 41 mm/14 mm – 50mm,
 • na výber jednokomorové alebo dvojkomorové zasklenie,
 • trojkomorová konštrukcia profilu,
 • rekonštrukčná plutva s dĺžkou 45 mm, 65 mm, 85 mm, 105 mm alebo 115 mm,
 • vnútorný maskovací profil s dĺžkou 20 mm, 40 mm, 60 mm.

Doplnky, ktorými dopĺňame okno, môžu mať obrovský vplyv na jeho vzhľad bezpečnosť pri používaní. Hliníkové profily sa často používajú pri výstavbe veľkých zasklení. Tie môžu byť jednoduchým cieľom pre zlodejov. Ako ochranu pred vlámaním je najlepšie okná vyrobené systémom MB-60 vybaviť kontaktnými snímačmi. Sú to magnetické snímače pohybu, ktoré predstavujú mimoriadne dôležitý prvok celého alarmového systému. Kontaktné snímače sú magnetické snímače pohybu, ktoré spustia alarm, keď obvodové kovanie zmení svoju polohu, to znamená počas každého pokusu o manipuláciu.

 

Okná možno doplniť sklom VSG, t. j. bezpečnostným sklom. Sklo VSG sa vyrába trvalým zlepením skla so špeciálnou fóliou. Vďaka takejto konštrukcii sklo získava ochranu voči vlámaniu (je ťažké ho rozbiť) a môže plniť konštrukčnú funkciu, pretože aj v prípade rozbitia skla bude sklo držať prilepené na fólii.

 

Aby ste si zabezpečili konštantný prísun čerstvého vzduchu, siahnite po difúzoroch. Z našej ponuky odporúčame difúzory Renson na sklo a hygrostatické difúzory. Difúzory na sklo sa montujú medzi profil krídla a sklo. Hygrostatické difúzory sú umiestnené v rámoch. Je však potrebné vziať do úvahy výšku rámu, pretože nie všade bude možné inštalovať hygrostatické difúzory.

 

Okrem štandardných riešení ponúkame na okná a dvere vyrobené systémom MB-60 lakované kľučky a skryté kovanie. Sklo v oknách možno doplniť o ozdobnými stĺpikmi vnútri skla a nalepovať so šírkou 25 mm.

 

Pre ľudí, ktorí oceňujú tepelnú pohodu, odporúčame teplé dištančné rámiky. Vyrobené z kompozitného izolačného materiálu zlepšujú izoláciu skla a znižujú riziko dočasnej kondenzácie vodných pár. Navyše teplé rámiky zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát tým, že redukujú tepelný most medzi v spoji rámu a skla.

Podobné produkty

MB-60/60HI

 • 3-komorová konštrukcia
 • stavebná hĺbka krídla rámu 60mm
 • stavebná hĺbka krídla 60/69mm
 • hrúbka zasklenia 5-41mm/14-50mm

MB 86

 • stavebná hĺbka krídla rámu 77mm
 • stavebná hĺbka krídla 77/86mm
 • hrúbka zasklenia 13,5-41mm do 58,5mm

Prečo naše produkty?

Vysokokvalitný strojový park, ktorý vlastníme, a skúsení pracovníci nám umožňujú dosiahnuť bezchybnú kvalitu výrobkov. Okrem toho ponúkame celý rad systémových riešení. Naša výroba je založená na osvedčených značkových komponentoch. Preto sme schopní zaručiť trvanlivosť a extrémne dlhú životnosť našich výrobkov.

Rýchla implementácia

Garantujeme najrýchlejšie dodacie lehoty.

Renomované komponenty

Renomované

Spolupracujeme so spoľahlivými značkovými dodávateľmi.

Doprava na miesto

Na efektívne vykladanie je každé vozidlo vybavené vysokozdvižným vozíkom.

Mobilný servis

Vlastníme efektívny mobilný servis, ktorý funguje v celej SK.