HST 85

Energeticky úsporný systém posuvných dverí. Umožňuje vytvárať veľké presklenia pri zachovaní najlepších parametrov tepelnej izolácie. Systém je k dispozícii v troch variantoch: Basic, Standard a Premium. Ako jediný zo systémov HST umožňuje montáž hliníkových krytov Aluskin. 

hst 85
HST85NGU_ALU600x830.png_alpha-127__600x830
 • stavebná hĺbka – 197 mm,
 • maximálna hmotnosť krídla – 400 kg,
 • počet jazdných drážok – 1 alebo 2,
 • maximálne rozmery krídel – 3 m x 2,5 m,
 • maximálne rozmery konštrukcie – 6700 mm x 2700 mm (biele konštrukcie)*,
 • maximálne rozmery konštrukcie – 6700 mm x 2500 mm (farebné konštrukcie)*,
 • zasklenie sklami s hrúbkou od 20 mm do 51 mm,
 • štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4one [Ug=1,0]**,
 • hliníkové vodiace lišty,
 • systém integrovaných tesnení,
 • dva čapy odolné proti vlámaniu v štandarde,
 • hliníková výstuž s obdĺžnikovým prierezom,
 • možnosť montáže difúzora na sklo,
 • možnosť použitia motoricky ovládaného zasúvania,
 • rozsiahla ponuka prahov,
 • možnosť aplikovať fóliu jednostranne, obojstranne a dvojfarebne z každej strany inak,
 • možnosť použitia hliníkových krytov,
 • možnosť montáže nízkeho prahu,
 • odporúčané pre energeticky úsporné stavby.

*Možnosť výroby väčších konštrukcií. Vyžaduje sa súhlas technologického oddelenia.


Systém HST 85 umožňuje budovať veľkoformátové presklené zdvíhacie a posuvné dvere. Maximálna šírka zostavy dosahuje až 6,7 metra a maximálne povolené rozmery krídel sú 3 m × 2,5 m. V prípade konštrukcie s dvomi aktívnymi krídlami na tzv. lište môže dosiahnuť aj viac ako 6,7 m, keďže tam existuje možnosť spojiť dva prahy.

 

Charakteristický svojou funkčnosťou a dobrými parametrami je systém primárne určený do rodinných domov. Dvere tohto typu môžu byť zaujímavou alternatívou tradičných balkónových alebo terasových okien.

Systém vytvára skvelé konštrukčné možnosti. Vyrába sa minimálne v niekoľkých rôznych verziách a usporiadaniach krídel a fixných častí. Výrobu takýchto zostáv umožňujú kovania známeho nemeckého dodávateľa G-U. Vďaka nim sa posuvné krídla pohybujú veľmi ľahko, dokonca aj vtedy, keď sú súčasťou veľkých a ťažkých konštrukcií. Robustné pojazdné vozíky, vložky a kľučky zabezpečujú dlhoročné bezproblémové používanie. Optimálnu protikoróznu ochranu kovania zaisťuje špeciálny povlak, ktorý pokrýva všetky jeho komponenty.

Zdvíhacie a posuvné dvere vyrobené na základe systému HST 85 sa môžu pohybovať podľa troch schém. Vďaka širokej škále systémových doplnkov ich navyše môžete kombinovať s inými zdvíhacími a posuvnými dverami a fixným zasklením. 

Komfort obsluhy zabezpečujú aj nízke prahy – môžete si vybrať 48 mm a 24 mm. Takéto nízke prahy nepredstavujú prakticky žiadnu prekážku ani pre ľudí, ktorí používajú invalidné vozíky. Konštrukcia profilov HST 85 umožňuje zasklenie trojsklom, čo výrazne zlepšuje tepelnoizolačné parametre systému.

(GEA 01)
(GEA 02)
(GEA 03)
(GEA 04)
(GEA 07)
(GEA 08)
(GEA 09)
(GEA 11)
(GEA 12)
(GEA 13)
(GEA 16)
(GEA 17)
(GEA 19)
(GEA 20)
(GEA 21)
(GEA 22)
(GEA 23)
(GEA 24)
(GEA 25)
(GEA 27)
(GEA 28)
(GEA 30)
(GEA 31)
(GEA 32)
(GEA 34)
(GEA 35)
(GEA 37)
(GEA 39)
(GEA 40)
(GEA 41)
(GEA 42)
(GEA 43)
(GEA 46)
RAL_7016.jpg
(RAL 7016)
(RAL 9005)
(DB 703)
(RAL 7015)
(RAL 7040)
(RAL 8014)
(RAL 7039)
(RAL 9010)
(RAL 9016)

Verzia dverí HST na báze profilov so stavebnou hĺbkou 85 mm ponúka tri možnosti vyhotovenia: Basic, Standard a Premium s rôznymi požiadavkami na tepelnú izoláciu.

Basic

V tejto verzii si môžete vybrať hliníkový prah vyrobený z hliníka a PVC, hliníkovú vodiacu lištu, vnútornú výstuž z ocele s obdĺžnikovým prierezom.

Standard

Dvere vyrobené v tejto verzii môžu mať prah z hliníka a PVC s tepelnou klasifikáciou. Krídla sa pohybujú na hliníkových vodiacich lištách. Používa sa hliníková výstuž s tepelnou klasifikáciou.

Premium

Prah je vyrobený z materiálu GFK plneného penou. Vodiaca lišta z materiálu GFK. Hliníková výstuž s tepelnou klasifikáciou.

Okná a dvere sú čoraz viac aj dekoratívnym prvkom. Existuje mnoho spôsobov, ako z posuvných dverí urobiť pozoruhodnú ozdobu – celej budovy aj interiéru. Pre svojich zákazníkov máme niekoľko návrhov.

 

Základnou voľbou je farba a štruktúra fólie. Disponujeme širokou škálou hladkých farieb a farieb imitujúcich drevo. Súčasná technológia nám umožňuje aplikovať fóliu jednostranne, obojstranne a dvojfarebne z každej strany inak. Dvere môžu mať inú farbu zvnútra a inú zvonka, vďaka čomu sa dokonale zosúladia s interiérom aj fasádou.

 

Zákazníkom, ktorí hľadajú inovatívne riešenia, odporúčame hliníkové kryty Aluskin. Systém HST 85 je jediným zdvíhacím a posuvným systémom z našej ponuky, ktorý umožňuje montáž takýchto krytov. Vďaka nim získa povrch okien vyhotovenie typické pre hliníkové okná. Ide o najlepšiu kombináciu tepelnoizolačných parametrov, ktoré zaručujú okná z PVC, a estetických hodnôt, ktoré predstavujú okná z hliníka. Kryty Aluskin znamenajú tiež pestrofarebnú škálu farieb, ktoré sú úplne netypické pre výrobky z PVC. Kryty môžu byť v akejkoľvek farbe z palety RAL. Ponúkame aj širokú škálu štrukturálnych lakov.

Posuvné dvere HST môžu byť vybavené množstvom príslušenstva, ktoré zvyšuje bezpečnosť ich používania, funkčnosť a estetickosť.

Extrémne ľahké používanie dverí HST zaisťuje pohon HS-Master. Vďaka nemu môže používateľ prakticky bez veľkého úsilia presúvať obrovské konštrukcie. Okrem toho pohon funguje veľmi ticho a môže sa používať aj v hliníkových a drevených konštrukciách aj v konštrukciách z PVC. Ovláda sa nástenným spínačom, diaľkovým ovládačom, funkciou push-and-go potlačením krídla alebo pomocou kľučky. Pre ľahkú obsluhu sa montáž pohonov HS-Master odporúča najmä v objektoch, ktoré používajú deti, starší ľudia a osoby so zdravotným postihnutím, t. j. v nemocniciach, domovoch dôchodcov, hoteloch a materských školách.

Komfort obsluhy a izoláciu dverí HST zabezpečujú prahy – môžete si vybrať 47 mm a 24 mm. Ponúkame hliníkové prahy aj prahy vyrobené zo sklolaminátu s tepelnou priehradkou. Druhé z nich sa vyznačujú veľmi dobrými tepelnoizolačnými parametrami. Sú tiež mimoriadne pevné. 

Prísun čerstvého vzduchu dovnútra budovy zabezpečujú difúzory. Pri posuvných dverách odporúčame difúzory Renson na sklo. Tieto difúzory sa inštalujú do priestoru medzi rámom a sklom, čím sa znižuje plocha zasklenia.

Ak sú dvere vybavené motoricky poháňanou vložkou, do ponuky doplnkov pribudnú prvky riadenia prístupu – numerická klávesnica alebo snímač odtlačkov prstov. Ide o veľmi praktické a bezpečné riešenia, ktoré obmedzia možnosť otvárania dverí nežiaducimi osobami.

Na obsluhu zdvíhacích a posuvných dverí ponúkame vnútorné kľučky, ako aj vnútorné/vonkajšie kľučky. Odporúčame tiež kľučky s kľúčom. V rámci systému HST 85 ponúkame aj rozšírenia – 15 mm, 35 mm, 60 mm a 100 mm.

Voliteľne ponúkame zatepľujúce lišty z materiálu Purenit. Purenit je vyrobený z kombinácie polyuretánovej peny s hliníkovými pilinami. Je to jeden z najteplejších izolačných materiálov dostupných na trhu. Stojí za zmienku, že napriek vysokej odolnosti voči chemikáliám sa dá lepiť a kombinovať s inými materiálmi. Je odolný aj proti vysokým teplotám, vlhkosti a praskaniu. Purenit účinne eliminuje tepelné mosty.

 

Zdvíhacie a posuvné dvere vyrobené na základe systému HST 85 sa môžu pohybovať podľa troch schém.

 

 • Schéma A – dve krídla, z ktorých jedno je pojazdné.
 • Schéma C – štyri krídla, z ktorých dve sú pojazdné.
 • Schéma D – dve krídla a obe sú pojazdné.

Podobné produkty

Naše Výrobky

Posuvné okná z našej ponuky umožňujú bezpečne zostaviť skutočne impozantné zasklené plochy. Je to ideálny návrh riešenia posuvných terasových či balkónových okien. 

HST 70

Posuvné dvere sa vyznačujú funkčnosťou a estetickosťou na najvyššej úrovni.

HST 85

Energeticky úsporný systém posuvných dverí.

Prečo naše produkty?

Vysokokvalitný strojový park, ktorý vlastníme, a skúsení pracovníci nám umožňujú dosiahnuť bezchybnú kvalitu výrobkov. Okrem toho ponúkame celý rad systémových riešení. Naša výroba je založená na osvedčených značkových komponentoch. Preto sme schopní zaručiť trvanlivosť a extrémne dlhú životnosť našich výrobkov.

Rýchla implementácia

Garantujeme najrýchlejšie dodacie lehoty.

Renomované komponenty

Renomované

Spolupracujeme so spoľahlivými značkovými dodávateľmi.

Doprava na miesto

Na efektívne vykladanie je každé vozidlo vybavené vysokozdvižným vozíkom.

Mobilný servis

Vlastníme efektívny mobilný servis, ktorý funguje v celej SK.