HST 70

Posuvné dvere sa vyznačujú funkčnosťou a estetickosťou na najvyššej úrovni. Odporúčajú sa do rodinných domov. Systém možno vyrobiť v niekoľkých rôznych verziách a zostavách. Jednou z nepopierateľných výhod tohto riešenia je rozmanitosť konštrukcií a použitie hliníkového prahu.

hst 70
 • stavebná hĺbka – 167 mm,
 • maximálna hmotnosť krídla – 400 kg,
 • počet jazdných drážok – 1 alebo 2,
 • maximálne rozmery krídel – 3 m x 2,5 m,
 • maximálne rozmery konštrukcie – 6500 mm x 2500mm (biele konštrukcie)*,
 • maximálne rozmery konštrukcie – 6500 mm x 2400 mm (farebné konštrukcie)*,
 • zasklenie sklami s hrúbkou od 10 mm do 41 mm,
 • štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]**,
 • hliníkové vodiace lišty,
 • systém integrovaných tesnení,
 • hliníková výstuž s obdĺžnikovým prierezom,
 • možnosť montáže difúzora na sklo,
 • možnosť použitia motoricky ovládaného zasúvania,
 • dva čapy odolné proti vlámaniu v štandarde,
 • prah vysoký 48 mm s možnosťou úplného vnorenia do podlahy,
 • možnosť aplikovať fóliu jednostranne, obojstranne a dvojfarebne z každej strany inak.

*Možnosť výroby väčších konštrukcií. Vyžaduje sa súhlas technologického oddelenia.


Charakterizované funkčnosťou a dobrými izolačnými parametrami – zdvíhacie a posuvné dvere vyrobené na základe systému HST 70 sú riešením určeným predovšetkým do rodinných domov. Dvere tohto typu môžu byť zaujímavou alternatívou tradičných balkónových alebo terasových okien.

Pevné profily sú vystužené hliníkom. To nám umožňuje vyrábať veľké konštrukcie s rozmermi 6,7 mm x 2,5 m. Krídla, z ktorých každé môže mať rozmery 3 m x 2,5 m, sa presúvajú po jednej alebo dvoch jazdných drážkach. Vodiace lišty sú vyrobené z hliníka.

Systém vytvára skvelé konštrukčné možnosti. Vyrába sa minimálne v niekoľkých rôznych verziách a usporiadaniach krídel a fixných častí. Výrobu takýchto zostáv umožňujú kovania známeho nemeckého dodávateľa G-U. Vďaka nim sa posuvné krídla pohybujú veľmi ľahko, dokonca aj vtedy, keď sú súčasťou veľkých a ťažkých konštrukcií. Robustné pojazdné vozíky, vložky a kľučky zabezpečujú dlhoročné bezproblémové používanie. Optimálnu protikoróznu ochranu kovania zaisťuje špeciálny povlak, ktorý pokrýva všetky jeho komponenty.

Zdvíhacie a posuvné dvere vyrobené na základe systému HST 70 sa môžu pohybovať podľa troch schém. Vďaka širokej škále systémových doplnkov ich navyše môžete kombinovať s inými zdvíhacími a posuvnými dverami a fixným zasklením. 

Pohodlné používanie zaisťuje aj 48 mm hliníkový prah, ktorý možno úplne vnoriť do podlahy.

(GEA 01)
(GEA 02)
(GEA 03)
(GEA 04)
(GEA 07)
(GEA 08)
(GEA 09)
(GEA 11)
(GEA 12)
(GEA 13)
(GEA 16)
(GEA 17)
(GEA 19)
(GEA 20)
(GEA 21)
(GEA 22)
(GEA 23)
(GEA 24)
(GEA 25)
(GEA 27)
(GEA 28)
(GEA 30)
(GEA 31)
(GEA 32)
(GEA 34)
(GEA 35)
(GEA 37)
(GEA 39)
(GEA 40)
(GEA 41)
(GEA 42)
(GEA 43)
(GEA 46)
RAL_7016.jpg
(RAL 7016)
(RAL 9005)
(DB 703)
(RAL 7015)
(RAL 7040)
(RAL 8014)
(RAL 7039)
(RAL 9010)
(RAL 9016)

Zdvíhacie a posuvné dvere vyrobené na základe systému HST 70 sú štandardne vybavené extrémne bezpečným kovaním. Každé dvere dopĺňajú dva čapy proti vlámaniu.

Klientom, ktorí majú mimoriadny záujem o ochranu pred vlámaním, odporúčame zostavy s vyššou bezpečnostnou triedou. Bezpečnostné balíky sú dostupné v dvoch voľbách – základný a rozšírený. Základný balík obsahuje 3 čapy odolné proti vlámaniu a štítok odolný proti odvŕtaniu v krídle. Rozšírený balík obsahuje 3 čapy odolné proti vlámaniu, štítok odolný proti odvŕtaniu v krídle a zabezpečenia proti vlámaniu v rohoch krídel. Takto vyzbrojený systém HST bude účinnou bariérou proti zlodejom. Nedokážu narušiť krídlo dverí ani iným spôsobom narušiť ich kovanie.

Vložky, ktoré používame, sú pripravené na použitie patentovej zámkovej vložky ovládanej zvnútra alebo zvnútra/zvonka.

V záujme zabezpečenia najvyššej úrovne bezpečnosti pre rodinných príslušníkov odporúčame dvere HST 70 vybaviť kontaktným snímačom. Je to magnetický snímač spojený s alarmom.  Alarm sa spustí, keď kovanie zmení polohu.

Zdvíhacie a posuvné dvere vyrobené na základe systému HST 70 sa môžu pohybovať podľa troch schém.

 • Schéma A – dve krídla, z ktorých jedno je pojazdné.
 • Schéma C – štyri krídla, z ktorých dve sú pojazdné.
 • Schéma D – dve krídla a obe sú pojazdné.

Posuvné dvere HST môžu byť vybavené množstvom príslušenstva, ktoré zvyšuje bezpečnosť ich používania, funkčnosť a estetickosť.

Extrémne ľahké používanie dverí HST zaisťuje pohon HS-Master. Vďaka nemu môže používateľ prakticky bez veľkého úsilia presúvať obrovské konštrukcie. Okrem toho pohon funguje veľmi ticho a môže sa používať aj v hliníkových a drevených konštrukciách aj v konštrukciách z PVC. Ovláda sa nástenným spínačom, diaľkovým ovládačom, funkciou push-and-go potlačením krídla alebo pomocou kľučky. Pre ľahkú obsluhu sa montáž pohonov HS-Master odporúča najmä v objektoch, ktoré používajú deti, starší ľudia a osoby so zdravotným postihnutím, t. j. v nemocniciach, domovoch dôchodcov, hoteloch a materských školách.

Prísun čerstvého vzduchu dovnútra budovy zabezpečujú difúzory. Pri posuvných dverách odporúčame difúzory Renson na sklo. Tieto difúzory sa inštalujú do priestoru medzi rámom a sklom, čím sa znižuje plocha zasklenia.

Ak sú dvere vybavené motoricky poháňanou vložkou, do ponuky doplnkov pribudnú aj prvky riadenia prístupu – numerická klávesnica alebo snímač odtlačkov prstov. Ide o veľmi praktické a bezpečné riešenia, ktoré obmedzia možnosť otvárania dverí nežiaducimi osobami.

Na obsluhu zdvíhacích a posuvných dverí ponúkame vnútorné kľučky, ako aj vnútorné/vonkajšie kľučky. K systému HST 70 ponúkame aj rozšírenia – 15 mm, 35 mm, 60 mm a 100 mm.

Voliteľne ponúkame zatepľujúce lišty z materiálu Purenit. Purenit je vyrobený z kombinácie polyuretánovej peny s hliníkovými pilinami. Je to jeden z najteplejších izolačných materiálov dostupných na trhu. Stojí za zmienku, že napriek vysokej odolnosti voči chemikáliám sa dá lepiť a kombinovať s inými materiálmi. Je odolný aj proti vysokým teplotám, vlhkosti a praskaniu. Purenit účinne eliminuje tepelné mosty.

Podobné produkty

Naše Výrobky

Posuvné okná z našej ponuky umožňujú bezpečne zostaviť skutočne impozantné zasklené plochy. Je to ideálny návrh riešenia posuvných terasových či balkónových okien. 

HST 70

Posuvné dvere sa vyznačujú funkčnosťou a estetickosťou na najvyššej úrovni.

HST 85

Energeticky úsporný systém posuvných dverí.

Prečo naše produkty?

Vysokokvalitný strojový park, ktorý vlastníme, a skúsení pracovníci nám umožňujú dosiahnuť bezchybnú kvalitu výrobkov. Okrem toho ponúkame celý rad systémových riešení. Naša výroba je založená na osvedčených značkových komponentoch. Preto sme schopní zaručiť trvanlivosť a extrémne dlhú životnosť našich výrobkov.

Rýchla implementácia

Garantujeme najrýchlejšie dodacie lehoty.

Renomované komponenty

Renomované

Spolupracujeme so spoľahlivými značkovými dodávateľmi.

Doprava na miesto

Na efektívne vykladanie je každé vozidlo vybavené vysokozdvižným vozíkom.

Mobilný servis

Vlastníme efektívny mobilný servis, ktorý funguje v celej SK.